KOMBİ TAMİR BAKIM SERVİSİ

Kombi Tamir Bakım Servisi

Helping Business Security & Peace of Mind for Your Family

Kombi Bakımı

Kombinizin servise ihtiyacı olabileceğine dair uyarı işaretleri

 

 • Mavi yerine sarı bir alev
 • Basınç, önerilen 1-1,5 bar ayarının altına düşüyor
 • Pilot ışığı sönmeye devam ediyor
 • Kombi sık sık yeniden dolduruyor veya aşırı ısınıyor
 • Cihazın üzerinde veya çevresinde görünen lekeler / duman izleri
 • Sıcak su olması gerektiği kadar sıcak değil veya akış düşük

 

Merhaba Nasıl Yardımcı OlabilirimServisi Ara

Destek hattımız üzerinden anlık canlı destek

 

  1. Kombinizin bakımını her yıl yaptırın

  Kombinizin en iyi şekilde çalışmasını sağlamak, arızaları önlemek, ömrünü uzatmak, ısıtma faturalarını düşük tutmak ve üretici garantisi ile korunduğundan emin olmak için her yıl bakıma alınması gerekir. Bu, tüm unsurların güvenli çalışır durumda olup olmadığını kontrol edebilen ve küçük sorunları uygunsuz ve maliyetli arızalara dönüşmeden önce Kombİnize bakım yapılmalıdır.


  2. Kombi basıncını kontrol edin

  Evinizdeki borular ve radyatörlerin etrafında sıcak su sirküle edebilmek için Kombi ın doğru basınca ayarlanması gerekir. Üreticinin kullanıcı talimatlarına göre doğru seviyede çalıştığından emin olmak için basınç göstergesini kontrol etmelisiniz. Bu genellikle 1 ile 2 bar arasındadır. Basınç çok düşük veya çok yüksekse, bunu kendiniz ayarlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Kombi ım Ne Basınç Olmalı?

  3. Radyatörlerin havasını her yıl boşaltın

  Zamanla radyatörünüzde hava sıkışabilir. Bu hava cepleri radyatörün tamamen ısınmasını engelleyecek ve soğuk alanlar olabilir. Radyatörlerin havasını alarak bu havayı boşaltabilirsiniz. Bazen insanlar radyatör vanalarının üzerini boyayarak ayarlanmalarını çok zorlaştırabilir. Biraz kuvvet ve biraz WD40 onu gevşetmek için yeterli olabilir, ancak değilse, bir mühendis size yardımcı olabilir

 

Merhaba Nasıl Yardımcı OlabilirimServisi Ara

Destek hattımız üzerinden anlık canlı destek

 

  4. Radyatörleri dengeleyin

  Kombi dan en uzaktaki radyatörler Kombi ın yanındakilerden daha soğuksa, onları dengelemeniz gerekebilir. Radyatörleri dengelemek, onları havalandırmak kadar kolay değildir, ancak sistemin evin her yerinde daha eşit şekilde ısınmasına yardımcı olabilir.

  5. Radyatör sorunlarını kontrol edin

  Yaygın bir radyatör sorunu, üst kısımlarının ısınması ancak alt kısımlarının soğuk kalmasıdır. Genellikle bunun nedeni, sistemde zamanla biriken pislik ve kirin radyatörün altına yerleşmesidir. Bu sadece evinizi ısıtmanızı zorlaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda ısıtma faturalarınızı da daha pahalı hale getirecektir. Powerflush gerçekleştirebilecek bir mühendis ile iletişime geçmelisiniz. Radyatör hiç ısınmıyorsa ve vana kesinlikle açıksa vananın değiştirilmesi gerekebilir.

  6. Kombi alevinin mavi olup olmadığını kontrol edin

  Kombi lar daima güçlü mavi alevle yanmalıdır. Alev turuncu veya sarıysa, karbon monoksit sızıntısı riski olabileceğinden derhal bir Gas Safe mühendisi ile iletişime geçmeniz gerekir.

 

Merhaba Nasıl Yardımcı OlabilirimServisi Ara

Destek hattımız üzerinden anlık canlı destek

 

Kombi servisi, Kombi bakımı ve Kombi onarımı hakkında detaylı bilgi edinebilir ve bizlere ulaşabilirsiniz.

  7. Kombinizi iyi havalandığından emin olun

  Kombi lar, iyi havalandırılabilmeleri için bol miktarda alana ihtiyaç duyarlar, bu nedenle Kombi ın çok dağınık olmadığından emin olun, örneğin üzerine mont asılmadığından emin olun. Kombi ile engel veya duvar arasında minimum 700 mm boşluk olduğu sürece Kombi lar bir dolaba yerleştirilebilir.

  8. Dış borudan damlama olup olmadığına bakın

  Dış boruya taşma borusu denir ve su damladığını fark ederseniz, bu Kombi ın düzgün çalışmadığını gösterebilir. Bir Gas Safe mühendisinin basınç tahliye vanasını tamir etmesi gerekebilir. Yerel bir ısıtma mühendisi bulun.

  9. Bacanın erişilebilir olduğundan emin olun

  Baca düzenlemeleri artık çatlakların veya gevşek bağlantıların tespit edilebilmesi için bacaların erişilebilir ve görünür olması gerektiğini belirtmektedir. Bacanız erişilebilir değilse, örneğin tavana giriyorsa, bir Gas Safe mühendisinin muhtemelen bir erişim paneli kurması gerekecektir.

  10. Borularınızı uzatın

  Kışın dondurucu havasından önce dış borularınızı geciktirmek en iyisidir. Bir DIY mağazasından kullanıma hazır gecikmeleri satın alabileceğiniz için yapmak gerçekten kolay ve ucuzdur. Gecikme, boruların donmasını engelliyorsa, bu sizi en çok ısıtmanıza ihtiyaç duyduğunuzda Kombi ın arızalanmasının zorluklarından ve masrafından kurtarabilir.

  11. Asla bir kombiyi kendiniz tamir etmeye çalışmayın

  Kombinizin onarıma ihtiyacı olabileceğini düşünüyorsanız, Kombi Ustası ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.Gazlı cihazlarla yasal olarak çalışmasına izin verilen kişiler sertifikalı ve yetkili kişiler olmalıdır.

 

Merhaba Nasıl Yardımcı OlabilirimServisi Ara

Destek hattımız üzerinden anlık canlı destek

 

En Uygun Kombi Servisi

Sorunumu çözemezsek ne olur?

Sana kalmış. Mühendisimiz size hemen söyleyecek ve seçenekleriniz hakkında sizinle konuşacaktır. Çalışmaya devam etmemeye karar verirseniz, sizden ücret alınmaz.

Birden fazla sorun bulursanız ne olur?

Teklifiniz yalnızca sizinle daha önce anlaştığımız işler içindir. Orijinal sorunla ilgiliyse, sabit fiyatımızın bir parçası olarak tamir edeceğiz. İlgisiz herhangi bir arıza varsa, örneğin sızdıran bir boru hakkında bizi aradıysanız ancak tıkanmış bir gideri düzeltmemizi istediyseniz, her onarım için ayrı bir fiyat teklifi vereceğiz. Ardından, 12 ay boyunca sıhhi tesisat ve giderlerinizde yapılacak onarımları ele alacağız.

 

İletişim

Gsm: +0549-592-93-21
Pazartesi-Cumartesi (09:00-20:00

e-posta:servis@kombiustasi.net
www.kombiustasi.net

İstanbul Çağrı Merkezi

Merhaba Nasıl Yardımcı OlabilirimServisi Ara

WhatsApp
Hemen Ara